مجموعه اندیکاتوری IPEB


افزودن از سایت تریدینگ ویو

با زدن دکمه زیر و پس از مراجعه به صفحه اندیکاتور در سایت تریدینگ ویو با زدن دکمه add to favorite indicators می‌توانید اندیکاتور مورد نظر را به طور مستقیم از سایت تریدینگ ویو به لیست اندیکاتورهای خود اضافه کنید. (توجه داشته باشید که قبل از انجام مراحل فوق وارد حساب کاربری خود در تریدینگ ویو شده باشید.)


معرفی اندیکاتور IPEB

اندیکاتور (IPEB) از ترکیب اندیکاتورهای ایچیموکو (Ichimoku Cloud)  با دو Base Line، سه الگوی کندلی بازگشتی پین‌بار (Pinbar)، انگالفینگ (Engulfing) و پیرسینگ (Piercing)، سه میانگین‌ قیمتی نمایی (Exponential Moving  (Moving Average و باند بولینجر (Bollinger Bands) تشکیل شده است.

این اندیکاتور مجموعه‌ای از اندیکاتورها را در اختیار شما قرار می‌دهد که بتوانید از آن‌ها برای بهینه‌سازی و عملکرد بهتر استراتژی شخصی‌ خودتان بهره ببرید. شما می‌توانید با تغییر تنظیمات اندیکاتور، آن را بر اساس سبک معاملاتی خودتان تنظیم کنید!

هدف از طراحی این اندیکاتور نمایش همزمان الگوهای کندلی و اندیکاتورهای مذکور برای شناسایی روند‌های صعودی، نزولی، خنثی و همچنین دامنه‌ی نوسان حدودی قیمت‌ها می‌باشد. از ترکیب ایچیموکو و Base Line2 میتوان سطوح حمایت و مقاومتی و همچنین روند نمودار را تشخیص داد و با ترکیب باند بولینجر، الگوهای کندلی و کراس EMA ها می‌توان به عنوان تریگر ورود مناسب و هدفگذاری قیمتی در معاملات خود استفاده کنید.

تنظیمات پیشفرض برای مووینگ‌های نمایی (EMA) اعداد ۱۰، ۲۰ و ۵۰ در نظر گرفته شده است. در صورتی که مووینگ‌ها به ترتیب قرار گرفته باشند نمودار روند دار است. علاوه بر تشخیص روند از کراس مووینگ‌ها، الگو‌های کندلی برای تعیین نقاط ورود و خروج میتوان استفاده کرد. اندیکاتور IPEB علاوه بر نمایش محدوده نوسان قیمتی توسط باند بولینجر، اندیکاتور ایچی‌موکو با دو عدد Base Line را در اختیار شما قرار می‌دهد که به شما در شناسایی سطوح حمایت و مقاومت قدرتمند کمک می‌کند. در حالت پیش‌فرض ایچی موکو تریدینگ ویو یک Base Line دارد و در صورت افزودن ایچیموکو دوم به نمودار در حالتی که از حساب‌های رایگان تریدینگ ویو استفاده می‌کنید به محدودیت استفاده از اندیکاتورهای مختلف منجر می‌شود ولی در این اندیکاتور این مشکل مرتفع شده است. بیس لاین (Base line) دوم که در این اندیکاتور استفاده شده به طور پیش‌فرض روی عدد ۱۰۳ قرار داده شده است که به عنوان یک حمایت یا مقاومت باید در نظر گرفته شود (این عدد از بخش تنظیمات اندیکاتور قابل تغییر می‌باشد) ابزار ایچیموکو در ترکیب با باند بولینجر و الگوهای کندلی میتواند تاثیر بسیار زیادی در دقت و کیفیت تحلیل شما داشته باشد. اندیکاتور IPEB در اکثر سبک‌های معاملاتی قابل استفاده است ولی بیشتر برای Scalping و سبک‌های معاملاتی وابسته به اندیکاتور کاربرد دارد.  همچنین کسانی که با روش پرایس اکشن کار می‌کنند می‌توانند از این ابزار به عنوان یک تاییدیه استفاده نمایند.

برای از بین بردن محدودیت‌های سرویس Tradingview راه‌ها و روش های مختلفی مانند خرید اشتراک پریمیوم یک ماهه و یا اشتراک های سالیانه با قیمت‌ بالاتر وجود دارد. چیزی که در همه آنها مشترک است این میباشد که تمامی آنها دارای طول عمر و زمان اشتراک هستن یعنی شما باید با اتمام مدت زمان اشتراک خود دوباره برای برداشتن محدودیت ها اشتراک تهیه کنید.

یکی از این راه‌ها داشتن اندیکاتور های شخصی سازی شده میباشد تا حداقل بتوانیم بخشی از این محدودیت ها را برداریم. در مجموعه های اندیکاتوری ما چندین اندیکاتور در یک اندیکاتور گنجانده شده تا بلکه بدون داشتن اشتراک پریمیوم تریدینگ ویو حتی به سقف تعداد مجاز اندیکاتور های تریدینگ ویو (که در حالت عادی که ۳ عدد میباشد) نرسید. بنابراین شما می‌توانید با افزودن این اندیکاتور به حساب تریدینگ ویو هر ۹ اندیکاتور را در قالب یک اندیکاتور و به صورت کاملا رایگان داشته باشید!

شما از این اندیکاتور چگونه استفاده می‌کنید؟ نتایج استفاده از این اندیکاتور در معاملات شما به چه صورت بوده؟ تجربه‌ی خودتان را از استفاده IPEB در بخش نظرات با ما به اشتراک بگذارید.

تذکر: این اندیکاتور به عنوان یک ابزار کمکی برای بهبود عملکرد معاملات شما عزیزان طراحی شده است، بنابراین قبل از انجام هرگونه معامله به کمک این اندیکاتور از کارایی ترکیب آن با استراتژی شخصی خودتان اطمینان حاصل فرمایید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید