اخبار بازارهای مالی, فارکس

شکست نهایی برگزیت

شکست نهایی برگزیت

برگزیت و آرامش قبل از طوفان
شرکت های ترابری، حمل و نقل هوایی را جایگزین حمل و نقل زمینی کردند.
آخرین هفته تعطیلات به مرزها این اجازه را می دهد تا قوانین جدید را پیاده کنند.
آخرین روزی که انگلیس شکست خود را در مقابل اتحادیه اروپا پذیرفت، بندرها از کامیون ها خالی شده، کالاها بدون مشکل به سمت مقصد حرکت کردند و قفسه های فروشگاه های مواد غذایی نیز به خوبی ذخیره خود را تامین کردند.
همچنین، مشاغلی که هر روزه به کالاهایی با ارزش 1.2 میلیارد پوند (1.6 میلیارد دلار) متکی هستند، و از مرزها برای ترابری کالاهای خود استفاد می کنند نیز هیچ شانسی ندارند. شکست برگزیت واقعی است.
شرکت ها در بررسی و آماده سازی مسیر ها و گزینه های جایگزین برای مسیر شلوغ کانتینرها از طریق کانال انگلیس بودند، که فرانسه هفته گذشته به طور غیر منتظره مرز خود را با استناد به شیوع سریع Covid-19 در انگلیس برای دو روز بست. این اختلال، هشداری برای هرج و مرج احتمالی با پایان یافتن دوره گذار برگزیت، در بندر داور (Dover) بود.
بندر دوور نیز در نهایت برای شکست برگزیت و آینده بدون برگزیت آماده می شود. در همین روند، شرکت های تدارکاتی تلاش مضاعفی برای کاهش فشار بر نقل و انتقال زمینی کامیون ها، افزایش محموله های هوایی، کشتی های کانتینری و محموله های هوایی دارند. با فرا رسیدن سال نو و در این آخر هفته طولانی، نگرانی های هفته گذشته کاهش یافته است. این بندر و کاربران آن، این فرصت را خواهند داشت که شرایط گمرک را در مرزهای آزاد سابق محیا کنند.

منبع:
Bloomberg

#Brexit
#EUR

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *